» Minval’e Dair Minval Yayınları | "Kitap, aşkın ve aklın özüdür."
Minval’e Dair

“Kitap, aşkın ve aklın özüdür.”

 

Yolculuğumuz başlıyor. Minval Yayınları, kolektif emeğin, kolektif aklın, kolektif bilincin oluşturduğu bir yayınevidir. Minval, dünyaları buluşturan bir mekân ve farklı bir yazın evreni olmak üzere vücuda getirildi… Her şey bir düşle başladı. Önce düşledik, sonra sakince konuştuk, zamanın ruhunu anlamaya, hissetmeye çalıştık, sonra kapanıp tartıştık ve bir senteze ulaştık. Vizyonumuzu, insanları birbirinden ayırdığı bilinen en eski uçuruma bir köprü kurmak olarak belirledik: Hem hayata karışabilmeyi hem derin düşünebilmeyi başarmaya açık bir davettir Minval.

Biz, çeyrek yüzyıla yaklaşan deneyimimizle şimdiye kadar kitapla yapılabilecek her şeyi yaptık. Okuduk, düşündük, yazdık, eleştirdik, editörlüğünü yaptık, bastırdık, kokladık, dağıttık, raflara dizdik, sattık. Sonunda, bu işleri yapanların tümüne derin bir saygı içinde, yayıncılık yapmak için kolları sıvayıp işe koyulduk.

Amacımız, birçok dile çevrilmiş ve dünyanın her yerinde yaşayan insanların dertlerini, kederlerini, sevinçlerini, hayallerini, umutlarını, aşklarını, yalan hallerini, sahici hallerini, yani kısacası insanı anlatan, geniş okur kitlelerinin beğenisini kazanmış kitapları, yalın ve yetkin bir Türkçeyle okurlarımızla buluşturmaktır.

Bilinmeyen kıtaları keşfe çıkan, eski kıtada kalanlara mutlaka büyük haberlerle dönmek isteyen bir kâşif heyecanıyla, çağımızın artık farklılık bekleyen okurları için yenilikçi, iddialı eserler ve okuru zorlayan yeni yaratıcılar bulmak ve değerlendirmek misyonumuzun ayrılmaz bir parçasıdır. Minval, aşka ve akla adanmış bir yayınevidir. Ve bu minvalde yürümeye kararlıdır.


Güncel Fiyat Listemiz.
Editörün Kitap Seçimi


Yabancı

Sınıfta kalmak gibidir hayatta kalmak…
Son Twitler
Facebook Grubumuza davetlisiniz..