» Muhasebe Felsefesi Minval Yayınları | "Kitap, aşkın ve aklın özüdür."
Muhasebe Felsefesi
Neredesiniz... Anasayfa - Kategoriler - Eğitim- Kitap

Muhasebe Felsefesi

     “ ”

Saatler boyunca aradıkları bir kuruş farkı bulduklarında kendilerini dünyanın en zeki insanı zannederler. Çünkü onlar ‘rakam terbiyecisi’dir.”

Bir rakam terbiyecisinden muhasebe konuşmaları…

“Yazı yokken hesap vardı, yine yazı yokken düşünme vardı. Fakat son üç yüz yılda başta düşünme yeteneğimiz olan felsefeyi, beraberinde ekonomik hayatımızın refleksi olan muhasebeyi günlük hayatımızdan bilinçli bir şekilde çıkardık. (…) Sonuç ortada. Özetle; muhasebenin ‘boş işler’, felsefenin ‘boş laflara’ işaret ettiği toplulukların içine düştüğü başıboşluk tesadüf değil.” diyerek bilim ve felsefeden yararlanırken bunu içten cümleleriyle anlaşılır ve rahat okunur kılan “muhasebe düşkünü” yazıları…

Yazar Hakkında

6 Eylül 1973 Şişli / İstanbul doğumludur. Borsa şirketlerinde altı yıl çalıştı. Bir dönem Adalet Bakanlığı'nda ‘Bilirkişi’ olarak görev yaptı. On beş yıldır muhasebecilik yapıyor. SMMM ve Bağımsız Denetçi unvanlarına haizdir. T.C. Maltepe Üniversitesi İİBF’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmış olup halen T.C. Bahçeşehir Üniversitesi ve T.C. Boğaziçi Üniversiteleri eğitim merkezlerinde dersler vermektedir. Çeşitli üniversitelerimizde seminer ve konferanslar vermiştir. Pek çok mesleki dergi, internet sitesi ve ulusal gazetelerde 100’ün üzerinde inceleme ve makaleleri yayımlanmıştır. YAZ, Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği (SPYD) kurucu Yönetim Krl. Bşk. Yardımcılığı yanında Muhasebe ve Finansman Öğretim Üyeleri Bilim ve Araştırma Derneği (MUFAD) üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Arapça, Fransızca ve İngilizce eğitimi almıştır. Yazarın Yayımlanmış Eserleri 1.) Vergide Doğru Bilinen Yanlışlar, Maliye Hesap Uzmanları Derneği, İstanbul, İkinci Baskı, 2011. 2.) Sürdürülebilir Geleceğe Mektuplar, Birinci Baskı, Katılım Bankaları Birliği, İstanbul, 2012; İkinci Baskı, 2013, ExxonMobil, İstanbul. (Fatih ÇİL ile ortak) 3.) Babam ve Suadiye Vapuru, Suadiye Yayınevi, İstanbul, 2013. 4.) PostModern Aforizmalar, Tilki Kitap, İstanbul, 2013. Editörlüğünü Yaptığı Eserler 1.) Sermaye Piyasası ve Borsa Okuryazarlığı, Arif Ünver, Suadiye Yayınevi, İstanbul, 2012. 2.) Dev Şiir Antolojisi, Emrah Çelik, Tilki Kitap, İstanbul, 2013. 3.) Halk Arz Yöntemiyle Özelleştirilen Şirketlerin Borsa Performansı, Dr. Esra Kabaklarlı, Suadiye Yayınevi, İstanbul, 2014.

Benzer kategoriye ait kitaplarımızada göz atabilirsiniz...


Külrengi Kareler..

Kitap - Çetin Korkut -


Ölüme Çeyrek Kala..

Kişisel Gelişim/ Kitap - Işıl Alagöz Şirin -


İçimdeki Marilyn..

Deneme/ Kitap - Nargis -

Kitap Detayları


Künye

Baskı : 2. Baskı - 2014

ISBN : 978-605-5075-38-5

BARKOD : 9786055075385

Kitabın Fiyatı

Liste Fiyatı : 15 TL

Kitabın Türü

Kitabın Özellikleri

Editörün Kitap Seçimi


Yabancı

Sınıfta kalmak gibidir hayatta kalmak…