» Yabancı Minval Yayınları | "Kitap, aşkın ve aklın özüdür."
Yabancı
Neredesiniz... Anasayfa - Kategoriler - Kitap- Roman

Yabancı

     “ Sınıfta kalmak gibidir hayatta kalmak… ”

Tek farkı sınıfta kaldığında bir sene tekrar yaparsın, hayatta kaldığında da ölene kadar. Aynı şeyleri yaşamak zorundasındır. Bu da yaşanan o kısır döngüde acılarını pekiştirir. Yaşayarak öğrenirsin. Umutların tükenir. Ve yaşlanırsın o tekrarları görerek. Eski anıların depreşir hep. Yaşlandıkça insanlar huysuzlaşır, çocuklaşır, kafaları da geçmişe takılı kalıp bir hesap makinesi gibi işler… İçimize yolculuk yaparız. Uçsuz bucaksız bir yol bekler bizi… Kapılar vardır o tozlu koridorlarda. Hangi kapıyı açsan kendinle karşılaşırsın… Evet sınıfta kalmak gibidir hayat… Hayat bir dersse, biz o dersleri ya kaçırmış ya da bütün derslerimiz boş geçmiş… Karmakarışık düşünceler şimdi olduğu gibi beynimizi kemirir… Neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayamayız. Bildiklerimiz de geçerliliğini yitirir. Doğrularımız yanlış olur. Yanlışlarımızsa daha da belirginleşir.

EYMİR, GENÇLİK PARKI, ULUS, AKMAN PASTANESİ, ATAKULE, KIZILAY, TUNALI, YÜKSEL- KONUR SOKAK, MÜLKİYELİLER, AYRANCI, KUZGUN SOKAK, KEREMEYLE, TUNUS CADDESİ, BESTEKAR SOKAK… ANKARA’NIN KALDIRIMLARINDA SOLUK ALIP VERECEĞİNİZ BİR ANKARA ROMANI…

Yazar Hakkında

Tolga Aydoğan 1982 Ankara doğumlu. Cennet Mahallesi, Arka Sokaklar, Bizim Evin Halleri, Unutma Beni, Kanıt vb TV dizilerinin senaryo ekiplerinde yer almıştır. Yalnızlık Mevsimi, Kırkikindi Yağmurları, Mahzen, Senaryo Yazarlığı, Peri Masalı, Kalbimde Bir Yara Bozcaada’nın ardından Yabancı yazarın yedinci kitap çalışmasıdır.

Benzer kategoriye ait kitaplarımızada göz atabilirsiniz...


Beklerken Seni..

Roman - Çağlayan Dikmen -


Çiftlikteki Ceset..

Roman - Ann Granger -


Lago Maggiore’..

Roman - Ester Almelek -

Kitap Detayları


Künye

Baskı : 1. Baskı

ISBN : 978-605-5075-27-9

BARKOD : 9786055075279

Kitabın Fiyatı

Liste Fiyatı : 19 TL

Kitabın Türü

Kitabın Özellikleri

Editörün Kitap Seçimi


Yabancı

Sınıfta kalmak gibidir hayatta kalmak…